KONKURS „KOCH MIR WAS”
2019-10-10

KONKURS „KOCH MIR WAS”

Uczniowie klasy VI przygotowywali się do konkursu kulinarnego w ramach programu propagującego język niemiecki: “Deutsch plus”.

Uczniowie szukali przepisów z kuchni niemieckiej, w dniu dzisiejszym przygotowali  w zespołach  trzyosobowych wybrane przez siebie danie: Kartoffelsalat (sałatkę ziemniaczaną) i Rote Grütze (deser owocowy). Kolejnym etapem będzie przesłanie przepisów wraz ze zdjęciem wybranego dania, które będzie projektem strony do książki kucharskiej.

Podczas dzisiejszej nietypowej lekcji języka niemieckiego uczniowie mieli okazję w grupach przygotować zdrowe potrawy i poćwiczyć swoje umiejętności kulinarne.

B. Nykiel