Ślubowanie klasy pierwszej
2019-10-21

Ślubowanie klasy pierwszej

W piątek 18 października 2019 roku odbyła się Uroczystość Pasowania na uczniów klasy pierwszej.

W ceremonii wzięłli udział Pani Dyrektor Janina Gaweł, Pani W-ce Dyrektor Danuta Rudzka, Rodzice pierwszoklasistów oraz cała Społeczność Szkolna wraz z nauczycielami. Uroczystość pasowania uczniów klasy pierwszej rozpoczęła się wystąpieniem dyrektor szkoły Pani Janiny Gaweł, która powitała wszystkich zebranych i skierowała gorące słowa    do pierwszoklasistów. Nastepnie powitała zebranych gości przedstawicielka Samorządu Uczniowskiego – uczennica kl. VII Julia Kopeć

Uczniowie klasy pierwszej przedstawili program artystyczny, w którym zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne oraz pochwalili się znajomością liter, liczb, figur geometrycznych itp., a następnie wypili przygotowany napój odwagi oraz połknęli tabletkę mądrości. To był egzamin, który zdali na szóstkę.

Najważniejszym momentem uroczystości było złożenie przez dzieci uroczystego ślubowania na Sztandar Szkoły oraz Pasowanie na Uczniów, którego dokonała dyrektor Janina Gaweł. W ten sposób pierwszoklasiści zostali oficjalnie włączeni do grona uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej w Bratkowicach.

Na zakończenie wszyscy uczniowie otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz  upominki, które wręczyli im: Pani Dyrektor, przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego oraz  Rodzice . Do grona społeczności szkolnej wstąpili: Bartków Anita, Czech Maja, Kardyka Igor, Lis Adam, Łyczko Kamil, Przybyło – Lachcik Wiktoria, Szczepanik Antonina, Szopa Lidia, Wołowiec Błażej.

Naszym najmłodszym uczniom życzymy samych  sukcesów i radości ze zdobywanej wiedzy.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć: http://www.nspbratkowice.pl/z-zycia-szkoly/galerie/216/slubowanie-klasy-pierwszej .