11 Listopada  Narodowe Święto Niepodległości
2019-11-08

11 Listopada Narodowe Święto Niepodległości

11 listopada to symboliczna data – święto odzyskania przez Polskę niepodległości. Dzień ten ustanowiono świętem narodowym ustawą z kwietnia 1937 roku.

Do czasu wybuchu II wojny światowej, święto obchodzono tylko dwa razy: w 1937 i 1939 roku. Po wojnie Narodowe Święto Niepodległości wróciło do kalendarza oficjalnych świąt państwowych.

W bieżącym roku obchodzimy 101. rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Nasza szkoła również włączyła się do obchodów tego niezwykle ważnego wydarzenia. W piątek, 8 listopada o symbolicznej godzinie 11:11 cała społeczność naszej szkoły wzięła udział w zorganizowanej przez Ministerstwo Edukacji Narodowej Ogólnopolskiej Akcji „Szkoła do hymnu”. Gromadząc się na sali gimnastycznej wspólnie odśpiewaliśmy wszystkie 4 zwrotki Polskiego Hymnu Narodowego.

Następnie, uczniowie wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej przez klasę IV, VI, kilku uczniów klasy V oraz II. Bogaty program artystyczny przeplatany znanymi piosenkami i pieśniami patriotycznymi oraz przedstawiony przez uczestników szkolnego kółka taneczno-rytmicznego układ taneczny z okazji Święta Niepodległości wzbudził duże zainteresowanie wszystkich zgromadzonych i skłonił do refleksji.