Akcja
2019-11-14

Akcja "Śniadanie daje moc" dla uczniów klas I-III

W piątek 8 listopada uczniowie klas l-lll wzięli udział w akcji "Śniadanie daje moc".

Kolorowe kanapki, owocowe koktajle i inne pyszne potrawy wykonane przez uczniów, pojawiły się na szkolnych ławkach. Poza zjedzonym smacznym i zdrowym posiłku, dzieci dowiedziały się dlaczego śniadanie jest tak ważne dla prawidłowego rozwoju ich organizmu. Ponadto nauczyciele przypomnieli uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, które specjalnie na potrzeby programu zostały opracowane przez ekspertów.

Akcja “Śniadanie daje moc” to śniadania edukacyjne, w czasie których nauczyciele uczniów klas I-III szkół podstawowych przekazują najmłodszym cenne informacje na temat zdrowego odżywiania. To także wspaniała zabawa dla dzieci.

Udział w programie był bardzo pouczający i nasi uczniowie już wiedzą, że śniadanie jest ważnym posiłkiem, trzeba je jeść, aby mieć siłę.