Międzyszkolny Konkurs Wiedzy -  Łukasz Ciepliński ps. Pług –  niezłomny dowódca AK – WiN.
2019-11-29

Międzyszkolny Konkurs Wiedzy - Łukasz Ciepliński ps. Pług – niezłomny dowódca AK – WiN.

22 listopada b.r. został zorganizowany w naszej szkole Międzyszkolny Konkurs Wiedzy - Łukasz Ciepliński ps. Pług – niezłomny dowódca AK – WiN pod patronatem pana Tomasza Wojtona radnego powiatu.

Wzięli w nim udział uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Bratkowicach, Szkoły Podstawowej nr 2 w Bratkowicach, Szkoły Podstawowej nr 1 w Mrowli oraz naszej szkoły. Zadaniem uczestników konkursu było rozwiązanie testu, który zawierał pytania dotyczące życia i działalności pułkownika Łukasza Cieplińskiego oraz historii II wojny światowej. Wszyscy konkursowicze  wykazali się bardzo dobrym przygotowaniem i zaprezentowali rozległą wiedzę dotyczącą przeszłości naszej ojczyzny.

- I miejsce zajął  Mikołaj Bachórz (NSP Bratkowice),

- II miejsce zajęli: Jakub Półtorak (SP nr2 Bratkowice) i Martyna Chmaj (NSP Bratkowice),

- III miejsce zajął Maciej Styka (SP nr1 Mrowla),

- wyróżnienie otrzymali: Dominika Majka (SP nr1 Bratkowice ) oraz  Miłosz Buda (NSP Bratkowice)

Uczniom  dyplomy i nagrody wręczyli: pan radny powiatu Tomasz Wojton, pani dyrektor NSP Bratkowice Janina Gaweł i pan dyrektor SP nr1 Mrowla - Janusz Ostrowski.

Po konkursie uczestnicy i uczniowie klas IV – VIII wzięli udział w programie artystycznym, na który złożyły się wspomnienia dotyczące płk. Łukasza Cieplińskiego oraz naszego rodaka z Bratkowic mjr Józefa Rzepki, przeplatane wierszami i  pieśniami patriotycznymi z tego okresu odśpiewywane wspólnie przez wszystkich obecnych.