NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Ferie zimowe w szkole.
2020-01-28

Ferie zimowe w szkole.

Ferie zimowe to wyczekiwany przez uczniów dwutygodniowy odpoczynek od nauki. Jest to także czas na zabawę, rozwijanie swoich zainteresowań i pasji.

 

Nasza szkoła przygotowała także bogatą ofertę zajęć feryjnych dla chętnych uczniów.

  • poniedziałek 13 stycznia -  dzień sportu: nauczyciele przygotowali dla uczniów różnorodne zajęcia sportowe. Starsi uczniowie  mieli możliwość zaprezentowania się w następujących dyscyplinach: lekkiej atletyce, piłce nożnej, grze w "zbijaku", oraz konkurencjach rekreacyjnych. Dla klas młodszych przewidziano - bieg krótki, zabawę w "dwa ognie", zawody w przeskokach przez linę. Zajęcia sportowe przeplatane były innymi zajęciami relaksacyjnymi np. zgaduj – zgadula, zajęcia z książką, zajęcia plastyczne, film.
  •  wtorek 14 stycznia uczestnicy zajęć feryjnych pojechali do kina na film pt. ,,Urwis”. Już około godziny 9.00 wsiedliśmy  do autobusu i ruszyliśmy w drogę. Po dotarciu na miejsce wszyscy zasiedli wygodnie w fotelach kinowych. Po skończonym seansie na uczniów czekała jeszcze jedna atrakcja: zwiedzanie Szopki Bożonarodzeniowej.
  • środa 15 stycznia - dzień kulinarny: uczniowie mieli możliwość przygotowania różnych dań - naleśników z dżemem, serem i kremem czekoladowym oraz pysznego ciasta jogurtowego z owocami. W czasie zajęć kulinarnych dzieci poprzez zabawę zdobywały umiejętności przydatne w codziennym życiu. Zajęcia te są bardzo lubiane przez uczniów także ze względu na wspólną degustację wykonywanych  potraw. W tym dniu uczniowie wykonali również piękne węże uszyte z materiału i wypchane watą.
  • czwartek 16 stycznia - dzień gier i zabaw: dzień ten poświęcony był zabawom edukacyjnym, które łączą przyjemne z pożytecznym – rozrywkę z nauką. W tym celu wykorzystano zarówno  programy multimedialne  jak i ciekawe gry planszowe rozwijające logiczne myślenie, zdolność kojarzenia faktów, koordynację ruchową itp. Gry i zabawy edukacyjne przeplatane były zajęciami sportowo – rekreacyjnymi.
  • piątek 17 stycznia - dzień doświadczeń: w ostatnim dniu zajęć feryjnych uczniowie odkryli prawa fizyki i chemii poprzez wykonywanie eksperymentów i prostych doświadczeń. Uczniowie także programowali roboty, sterowali jego ruchami tak, aby pokonał wyznaczoną trasę lub wykonał określone zadanie. Chętni uczniowie rozwiązywali łamigłówki lub samodzielnie je wykonywali.

Nauczyciele prowadzący zajęcia feryjne troszczyli się o to, by uczniowie ten czas spędzili ciekawie, kreatywnie i zgodnie z zainteresowaniami.

W drugim tygodniu ferii w dniach 20- 24 stycznia dla naszych uczniów szkoła zapewniała opiekę świetlicową.

Zapraszamy do galerii zdjęć