NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
SPOTKANIE OPŁATKOWE Z ŻOŁNIERZAMI AK
2020-01-31

SPOTKANIE OPŁATKOWE Z ŻOŁNIERZAMI AK

31 stycznia w siedzibie PGE w Rzeszowie odbyło się tradycyjne spotkanie opłatkowe z żołnierzami AK.

 

       Uroczystość zorganizowało  Koło nr 2 ŚZŻAK w Rzeszowie. W spotkaniu uczestniczyli żołnierze kombatanci, ksiądz biskup Jan Wątroba, kapelan środowisk AK w Rzeszowie ks.  Władysław Jagustyn,  przedstawiciele władz samorządowych, uczniowie zaprzyjaźnionych szkół, przedstawiciele PGE i honorowi członkowie ŚZŻAK. Naszą szkołę, pod opieką Pani Dyrektor, reprezentował troje uczniów z klasy VIII: Gabriela Jucha, Magda Surowiec i Mikołaj Bachórz. Wszystkich uczestników spotkania przywitał mjr w st. spocz. Stefan Michalczak – 99 letni honorowy prezes Koła. Następnie ks. bp Jan Wątroba poświęcił opłatki i wszyscy zgromadzeni złożyli sobie życzenia. Przybyłych gości ugoszczono pysznym ciastkiem, zupą owocami, kawą i herbatą. W czasie poczęstunku wspólnie śpiewano kolędy i piosenki patriotyczne przy akompaniamencie akordeonu. Z powodu choroby na spotkaniu nie był obecny Prezes  Okręgu Podkarpackiego kpt. w st. spocz. Pan Julian Pawełek, który w grudniu ub.r. wręczył nam kolekcjonerską monetę z wizerunkiem Łukasza Cieplińskiego.  Także z powodu choroby nie było  Pana kpt. w st. spocz.  Kazimierza Rzucidły – Prezesa Koła nr 2, naszego dobrego znajomego, który często gościł w naszej szkole i w Bratkowicach na organizowanych uroczystościach patriotycznych. Obu Panom życzymy powrotu do zdrowia.