Wyjazd klas I-III do Teatru Maska oraz Muzeum Dobranocek
2020-02-20

Wyjazd klas I-III do Teatru Maska oraz Muzeum Dobranocek

W dniu 20.02.20 r. uczniowie klas I-III wraz z opiekunami wybrali się do Teatru Maska na spektakl “Zaginiony świat” oraz do Muzeum Dobranocek.

Spektakl powstał na motywach powieści sir Arthura Conana Doyle’a. Twórcy przedstawienia opowiadając o przygodach uczestników ekspedycji pokazują, że warto być uczciwym, a przyjaciół można spotkać w najmniej spodziewanych miejscach. Dodatkową atrakcją było zwiedzanie ekspozycji w Muzeum Dobranocek. W zbiorach muzealnych uczniowie zobaczyli bezcenne eksponaty z realizacji filmów animowanych: oryginalne lalki filmowe, projekty, scenariusze, storyboardy, folie animacyjne. Różnorodne przedmioty z życia codziennego ozdobione wizerunkami bajkowych postaci m.in.: wydawnictwa, zabawki, figurki, ceramika, walory filatelistyczne, numizmaty, proporczyki, plakietki, przywieszki, artykuły spożywcze i kosmetyczne, opakowania po słodkościach, przezrocza małoobrazkowe, filmy na szpulach, kasetach i płytach.

Czas spędzony w teatrze wpłynął pozytywnie na nastrój wszystkich dzieci i zachęcił je do tego, by w przyszłości chętniej odbierały sztukę teatralną na żywo.