Świetlica szkolna
2020-06-23

Świetlica szkolna

Świetlica szkolna to miejsce szczególne w naszej szkole.Tutaj uczniowie rozwijają swoje zainteresowania oraz zacieśniają więzy przyjaźni.

Po lekcjach klasy pierwsze, drugie i trzecie udają się do części rekreacyjnej gdzie budują domki z klocków, bawią się w sklep i rozwijają swoje umiejętności taneczne. Klasy starsze po lekcjach i kółkach zainteresowań chętnie grają w FIFA 2000.

Nasza świetlica posiada również część dydaktyczną. W wyznaczonych godzinach uczniowie, korzystając z pomocy nauczyciela, odrabiają zadania.

Poniedziałek jest dniem ćwiczenia cierpliwości i organizacji. Nasi sportowcy przygotowują się do wyjazdu na basen i dbają o to, aby lekcje zostały na czas zrobione oraz stroje przygotowane.

Wtorki to czas nauki tolerancji, plakatu i przygotowania kalendarza urodzin. Każde dziecko jest dla nas ważne i wyjątkowe.

Środa to dzień czytania bajek i uczenia się wierszyków. Uczniowie przygotowali przedstawienie Lokomotywy Juliana Tuwima w języku czeskim. Zabawa z językiem naszych sąsiadów była przednia.

W czwartki królują farby, nożyczki i klej. Dzieci wykonują np. ławeczkę z zapałek, lampion z makaronu oraz inne potrzebne dekoracje do naszej sali.

Piątek to dzień zajęć komputerowych, które uczniowie uwielbiają. Na zwieńczenie tygodnia zorganizowana została nauka gry na instrumencie.

Gdy pogoda dopisuje wychodzimy na podwórko szkolne.

W naszej świetlicy organizowane są różne konkursy.  Dziewczynki i chłopcy chętnie biorą w nich udział np. konkurs na kartkę dla babci i dziadka, drużynowy konkurs państwa miasta, kalambury, chętni uczniowie są wspierani w konkursach zewnętrznych organizowanych przez KRUS, kuratorium, miasto dzieci czy społeczność lokalną.

Dzieci chętnie spędzają czas na naszej szkolnej świetlicy.