Przerwa na czytanie
2020-10-22

Przerwa na czytanie

Biblioteka Pedagogiczna Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wlkp. zorganizowała akcję bicia rekordu w liczbie osób czytających na przerwie pt. „Przerwa na czytanie”

Była to I Międzynarodowa a V Ogólnopolska edycja tej akcji i odbywała się w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych oraz kampanii społecznej Cała Polska czyta dzieciom.

Celem akcji jest m. in. promocja czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, pokazanie uczniom, że czytanie jest ciekawe, zachęcenie uczniów do sięgania po książkę w każdej sytuacji i każdym miejscu, wzmocnienie współpracy szkół polskich z zagranicznymi.

W tym roku nasza szkoła po raz pierwszy włączyła się w ogólnopolską akcję czytelniczą "Przerwa na czytanie". Wzięło w niej udział ponad 60 osób.

22 października na przerwach śródlekcyjnych uczniowie i nauczyciele czytali wypożyczone z biblioteki szkolnej książki. Niektórych uczniowie tak „wciągnęły” czytane książkami, że wypożyczyli je sobie do domu.