Pasowanie uczniów klasy I na czytelników.
2020-10-29

Pasowanie uczniów klasy I na czytelników.

29 października 2020 roku w poczet czytelników biblioteki szkolnej zostali przyjęci uczniowie klasy pierwszej.

Wszyscy pierwszoklasiści  zostali zapoznani z  regulaminem korzystania z biblioteki szkolnej oraz zasadami wypożyczania książek i korzystania z nich w domu. Dowiedzieli się też o korzyściach płynących z czytania. Zresztą sami stwierdzili że bardzo lubią czytać i nawet wykazali się ogromną wiedzą na temat bajek i baśni. Profesjonalnie rozwiązali też wiele zagadek i zadań dotyczących biblioteki oraz literatury dla dzieci.

Na zakończenie nowi czytelnicy złożyli przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, po czym wszyscy zostali pasowani na czytelników. Na pamiątkę tego wydarzenia każde dziecko otrzymało okolicznościowy dyplom, zakładki oraz książeczkę.

Pierwszoklasiści otrzymali także Wyprawkę Czytelniczą składającą się z:

•   „Pierwsze abecadło” – antologia tekstów polskich autorek dziecięcych
  •    „Książką połączeni, czyli uczymy się czytać razem” – broszura dla rodziców
  •    „Kreatywny alfabet” – plakat z literami do wycinania, który może wspierać naukę alfabetu i czytania.

Wyprawka Czytelnicza została przygotowana przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek” i zrealizowana ze środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Mamy nadzieję, że czytanie będzie dla tych dzieci zawsze wielką przyjemnością.

Życzymy Im wielu wspaniałych chwil spędzonych z ciekawą książką