WYRÓŻNIENIA W XVII WOJEWÓDZKIM KONKURSIE „ŚWIĘTY HUBERT WZOREM WSPÓŁCZESNEGO EKOLOGA”
2020-11-17

Organizatorem konkursu był Zespół Szkół w Pogwizdowie Nowym. Konkurs został objęty patronatem Polskiego Związku Łowieckiego w Rzeszowie, Podkarpackiego Kuratora Oświaty i Burmistrza Głogowa Małopolskiego.

Celem konkursu jest: propagowanie historii i tradycji regionalnych związanych z kultem św. Huberta,

kształtowanie postawy człowieka świadomego swego wpływu na środowisko, wspomaganie działań proekologicznych, pobudzanie wyobraźni dziecka, zachęcanie do kreatywnego i twórczego sposobu przedstawienia tematu.

Zadaniem uczestników konkursu był wykonanie pracy plastycznej na określony temat.

• Dzieci przedszkolne: „Rok w lesie - zima”
  • Uczniowie klas I –III: „Święty Hubert – Apostoł Ardenów”
  • Uczniowie klas IV –VIII: „Zając, kuropatwa i … - zagrożone gatunki pól i lasów”

Nasi uczniowie od kilku lat biorą udział w tym konkursie. W tym roku dwie prace otrzymały wyróżnienie. W kategorii klas 1 – 3 wyróżnienie otrzymał Gabriel Przywara z klasy 3, a w kategorii klas 4 – 8 wyróżnienie otrzymał Krzysztof Krupa z klasy V. Gratulujemy laureatom.