NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
RAZEM NA ŚWIĘTA 2020
2020-12-09

RAZEM NA ŚWIĘTA 2020

„Razem na Święta” 2020 to akcja Ministerstwa Edukacji Narodowej, której celem jest zachęcenie uczniów do niesienia pomocy innym, budowanie wspólnot i więzi międzypokoleniowych.

Nasza szkoła przystąpiła to tej akcji. Uczniowie wykonali w domu około 80 pięknych kartek świątecznych. Część z nich zostanie bezpośrednio ze szkoły wysłana pocztą  do kombatantów – żołnierzy AK,  a ponad 60  przekazanych zostanie do siedziby Światowego Związku Żołnierzy Armii Krajowej w Rzeszowie, skąd powędrują do żołnierzy AK,  weteranów WiN i honorowych członków ŚZ ŻAK.

Sytuacja epidemiologiczna nie pozwoliła w tym roku na spotkania dzieci i młodzieży z żołnierzami AK, na wspólne obchodzenie Narodowego Dnia Żołnierzy Wyklętych, 76. Rocznicy akcji „Burza” i 81. Rocznicy powstania Polskiego Państwa Podziemnego. Prawdopodobnie nie będzie możliwe także spotkanie opłatkowe w styczniu i kolejne wspólne obchody Dnia Żołnierzy Wyklętych, dlatego kartki od uczniów dla kombatantów, będą miłym gestem i świadectwem, że młode pokolenie wciąż pamięta o Nich  i docenia Ich zasługi w walce o wolność i niezawisłość Polski.

Zapraszamy do galerii zdjęć - kartki przygotowane przez uczniów