GMINNY KONKURS „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”
2020-12-23

GMINNY KONKURS „MATEMATYKA W OBIEKTYWIE”

Organizatorem konkursu była Niepubliczna Szkoła Podstawowa w Błędowej Zgłobieńskiej.

Konkurs był skierowany do uczniów klas IV – VIII. Celem konkursu było zainteresowanie uczniów różnymi obliczami matematyki, rozwijanie spostrzegawczości, wyobraźni i kreatywności. Zadaniem uczniów było wykonanie fotografii jakiegoś obiektu, który kojarzy się z pojęciami matematycznymi. Zdjęcia mogły być także metaforą matematyczną lub żarcikiem matematycznym. Przejście na zdalne nauczanie sprawiło, ze do szkoły nie spłynęło zbyt dużo ciekawych zdjęć. Na finał konkursu zostało wysłanych z naszej szkoły 6 zdjęć. Jedno z nich zyskało uznanie komisji i zostało nagrodzone. To zdjęcie Krzysztofa Krupy pt. „Zbiór pełny i zbiór pusty”. W galerii prezentujemy 3 zdjęcia uczniowskie  (podpisane)  oraz w celu rozwijania wyobraźni kilka zdjęć z otoczenia lub z Internetu, które kojarzą się z matematycznymi pojęciami.