NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
 Ogólnopolski Konkurs Świąteczny „Mikołaj potrzebuje pomocy”
2021-12-17

Ogólnopolski Konkurs Świąteczny „Mikołaj potrzebuje pomocy”

Święty Mikołaj zapomniał, w jaki dzień ma rozdać prezenty. Aby 24 grudnia brak prezentów pod choinką nie sprawił przykrości milionom dzieci na całym świecie, należało Mikołajowi rozruszać umysł i przygotować dla niego zadanie, którego rozwiązaniem będzie liczba 2412.

   Do konkursu przystąpili z naszej szkoły uczniowie klasy IV i przygotowali dla Mikołaja takie zadania. Prace zostały wysłane do organizatora konkursu, którym jest Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu a czynności związane z organizacją konkursu wykonuje Studenckie Interdyscyplinarne Koło Naukowe Dydaktyki Matematyki. Jesteśmy ciekawi czy spodobają się prace naszych uczniów. Niżej prezentujemy ich dzieła i zapraszamy do rozwiązania zadań, aby sprawdzić czy wynikiem jest właściwa liczba.