Świeta Wielkanocne
2022-04-15

Świeta Wielkanocne

Wielkanoc to jedne z najważniejszych świąt, głęboko zakorzenionych w kulturze polskiej.

Obchodzone są  po pierwszej wiosennej pełni księżyca i przypadają pomiędzy 21 marca, a 25 kwietnia. Są to święta, z którymi wiąże się wiele zwyczajów i tradycji: robienie palmy, święcenie wody, pokarmu i ognia, malowanie jajek (pisanki), dzielenie się jajkiem, śniadanie wielkanocne, śmigus – dyngus. Do świąt przygotowujemy się nie tylko w domu, ale również w szkole. Uczniowie w ramach lekcji i zajęć pozalekcyjnych poznają tradycje i zwyczaje świąteczne oraz przygotowują różnorodne ozdoby związane ze świętami wielkanocnymi.

W tym roku kartki świąteczne przekazane zostały dla podopiecznych Domu Opieki Społecznej w Rzeszowie – Słocina.

28 kwietnia do szkoły przyjechała delegacja z Domu Opieki Społecznej z podziękowaniem za piękne kartki. Dla dzieci, które wykonały kartki panie przywiozły słodycze i zaprosiły szkołę do dalszej współpracy.