Witajcie na Olimpie!
2022-05-20

Witajcie na Olimpie!

Już od jakiegoś czasu uczniowie klasy V zapoznawali się na lekcjach języka polskiego z mieszkańcami góry Olimp. Uczyli się o starożytnych bogach i herosach. Poznawali ich życie, obyczaje i słabości.

Dziś, sala nr 15 stała się miejscem, gdzie ucztowali prawdziwi greccy bogowie. Uczniowie klasy V zaprezentowali swoim młodszym kolegom, wybraną przez siebie postać z mitologii greckiej, wykorzystując i poszerzając wiedzę zdobytą na ostatnich lekcjach języka polskiego. Na naszym małym Olimpie gościliśmy boginię urodzaju i przyrody – Demeter, Nike – uosobienie zwycięstwa, władczynię lasów i zwierząt – Artemidę oraz Hefajstosa – boga ognia i kowali. Uczniowie oprócz pomysłowych kostiumów, które własnoręcznie przygotowali, zaprezentowali krótką opowieść na swój temat. Jak na ucztę bogów przystało, wszyscy uczestnicy skosztowali boskiego pokarmu – ambrozji i nektaru. Według mitów dostarczał on sił i dawał wieczną młodość.