Wycieczka szkolna do Chęcin  oraz Parku Rozrywki i Miniatur Sabat - Krajno
2022-06-22

Wycieczka szkolna do Chęcin oraz Parku Rozrywki i Miniatur Sabat - Krajno

20 czerwca 2022 roku większość uczniów naszej szkoły uczestniczyła w całodniowej wycieczce szkolnej. Naszym celem były ruiny zamku w Chęcinach oraz Park Rozrywki i Miniatur „Sabat-Krajno”.

Prosto z parkingu „Aleją Królów” dotarliśmy do bram starego zamku wzniesionego na grzbiecie skalistego wzgórza, górującego nad miasteczkiem Chęciny, gdzie czekał na nas przewodnik w stroju dworzanina. Ten zacny człek w bardzo intersujący sposób oprowadził nas i opowiedział historię tego zamku i jego mieszkańców.  Na zakończenie wszyscy zakupili drobne pamiątki.

Zmęczeni, ale i ciekawi tego co nas jeszcze czeka, wróciliśmy do autokaru i wyruszyliśmy w dalszą drogę do miejscowości Krajno. Tam zjedliśmy pyszne zapiekanki i frytki. Swoją przygodę w Parku Rozrywki i Miniatur Sabat-Krajno rozpoczęliśmy od wizyty w kinie 6D, w którym film mogliśmy poczuć wszystkimi zmysłami. Następnie wyruszyliśmy wraz z panią przewodnik na spacer po alei miniatur „Cudowny świat”. Jest to wyjątkowe miejsce, w którym w ciągu jednego dnia możliwa była podróż dookoła świata.  Dzieci miały okazję podziwiać miniatury najsławniejszych cudów architektonicznych  m.in.: Bazylikę św. Piotra,  Akropol, Koloseum, Krzywą Wieżę w Pizie, Statuę Wolności, Mur Chiński, Wieżę Eiffla, Łuk Triumfalny, Big Ben, Biały Dom, wodospad Niagara, Świątynię Lotosu, cerkiew w Moskwie, wieże World Trade Center. Na zakończenie nadszedł długo oczekiwany przez dzieci czas zabawy, które z wielką radością korzystały z dostępnych atrakcji: m. in. „Eurobangee”, „Slider”, „Autodrom”, „Łódeczki”.

Po tak atrakcyjnie spędzonym dniu pełni niezapomnianych wrażeń wróciliśmy do domu.