Ćwiczenia przeciwpożarowe w szkole
2022-09-07

Ćwiczenia przeciwpożarowe w szkole

Jednym z wielu ważnych zadań szkoły jest zapewnienie uczniom bezpieczeństwa podczas ich pobytu w szkole. W przypadku pożaru ludzie często reagują niewłaściwie dlatego, że nie wiedzą jak się zachować.
We środę 7 września 2022 r. w naszej szkole rozległy się trzy głośne dzwonki – sygnał alarmowy informujący o zagrożeniu pożarowym. Był to alarm wzywający wszystkich do opuszczenia budynku. W szkole trwała ewakuacja. Wszyscy uczniowie pod opieką nauczycieli oraz pracownicy szkoły, zgodnie z planem ewakuacji, opuścili budynek szkoły i udali się w bezpieczne miejsce na boisku szkolnym. Celem przeprowadzonej akcji było utrwalenie zasad zachowania podczas ogłoszenia alarmu oraz oswojenie uczniów z sytuacją zagrożenia.