Ogólnopolski Projekt Edukacyjny
2022-11-09

Ogólnopolski Projekt Edukacyjny

Nasza szkoła bierze udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z darami natury świat nie jest ponury!".

Głównym celem projektu jest kształtowanie postaw proekologicznych, pobudzanie kreatywności dzieci i nauczycieli oraz rozbudzanie wrażliwości na piękno przyrody.

Autorkami projektu są: Monika Rucińska oraz Adrianna Kamińska – nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej w Zespole Szkolno - Przedszkolnym w Nowym Mieście
Lubawskim. Projekt powstał na bazie własnych doświadczeń, obserwacji, zamiłowania do działań proekologicznych, edukacji outdoorowej oraz założeń pedagogiki freblowskiej.
Projekt jest zgodny z obowiązującą Podstawą Programową kształcenia ogólnego dla szkoły podstawowej oraz z pierwszym kierunkiem polityki oświatowej MEiN na rok 2022/2023.