Witajcie na Olimpie!
2022-11-09

Witajcie na Olimpie!

Od wczesnych godzin rannych w sali polonistycznej panowało poruszenie. Każdy miał pełne ręce roboty, bo wszystko musiało wyglądać perfekcyjnie. Otóż, tego dnia miała odbyć się uczta, na którą przybywali starożytni bogowie i boginki z samego Olimpu.

Oczywiście w te role wcielili się uczniowie i uczennice klasy piątej, którzy mieli za zadanie przebrać się za wybranych bogów, nie zapominając o ich atrybutach. Wszyscy bardzo aktywnie zaangażowali się w tę akcję, co zaowocowało wspaniałymi autoprezentacjami. Było ciekawie, śmiesznie, a chwilami powiało grozą. Na naszym małym Olimpie gościliśmy zatem mądrą boginię Atenę, groźnego władcę umarłych - Hadesa, Demeter - boginię urodzaju, Afrodytę, której atrybutem jest jabłko i róża, boginię łowów, czyli Artemidę oraz boga wojny - Aresa.

Jak na ucztę bogów przystało, wszyscy uczestnicy mogli skosztować boskiego pokarmu – ambrozji i nektaru. Według mitów dostarczał on sił, rozjaśniał myśli i oczywiście dawał wieczną młodość. Wraz z dzownkiem spotkanie bogów dobiegło końca i tym samym zakończyła się pamiętna lekcja języka polskiego.