OBCHODY 104. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
2022-11-10

OBCHODY 104. ROCZNICY ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

„Niepodległość to brąz na cokołach, lecz na co dzień – mówiąc po prostu polski dom, polski las, polska szkoła, polska władza i polski Kościół”.

Obchody Święta Niepodległości w naszej szkole zostały zainaugurowane kilka dni wcześniej. Na zajęciach lekcyjnych oraz na świetlicy dzieci wykonały rekwizyty takie jak kotyliony. chorągiewki i wiele prac plastycznych do udekorowania szkoły. Klasa I wykonała piękne plakaty o tej tematyce. W dniu 8 listopada klasy I i II udały się na bratkowicki cmentarz, aby na mogile żołnierzy AK zapalić znicze.

10 listopada, o godzinie 11:11, wszystkie klasy, nauczyciele i pracownicy szkoły zgromadzili się na sali gimnastycznej i odśpiewano  cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego, włączając się tym samym do ogólnopolskiej akcji „Szkoły do Hymnu”. Później został zaprezentowany piękny program artystyczny w wykonaniu uczniów klasy IV, VI i VII. Program literacko-wokalny został opracowany i przygotowany przez nauczycieli: Panią Agnieszkę Bajek, Panią Monikę Partykę i Panią Annę Kluska.