Pasowanie na Czytelnika
2022-12-09

Pasowanie na Czytelnika

Dnia 9.12.2022 r. w naszej szkole odbyło się Pasowanie na Czytelnika biblioteki szkolnej uczniów klasy I.

Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie najmłodszych uczniów do grona czytelników biblioteki szkolnej.Głównym celem tej uroczystości jest zachęcenie ich do korzystania z biblioteki szkolnej oraz nieustannego rozwijania umiejętności czytania.

W pierwszej części uroczystości pierwszaczki otrzymały garść informacji na temat regulaminu wypożyczania,  zachowania się w bibliotece oraz zasad postępowania z wypożyczonymi  książkami. Następnie uczestniczyli w zabawach polegających na rozwiązywaniu zagadek i rebusów związanych z książką, biblioteką oraz bajkami.

Po takim wprowadzeniu przyszli czytelnicy złożyli uroczyste przyrzeczenie, że będą kochać i szanować książki, korzystać z ich mądrości i sumiennie wypełniać obowiązki czytelnika.

Na pamiątkę tego wydarzenia pierwszoklasiści otrzymali dyplomy, zakładki oraz Wyprawkę Czytelnika w skład której weszły dwie książeczki „Pierwsze abecadło” i  „Książką połączeni czyli uczymy się czytać razem”. Wyprawka zostały przygotowane przez Instytut Książki w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”, której celem jest rozwój czytelnictwa wśród dzieci.

Życzymy wszystkim pierwszoklasistom,  aby miłość do książek i pasja czytania towarzyszyła im od tej chwili już na zawsze.