WOJEWÓDZKIE KONKURSY EKOLOGICZNE.
2022-12-21

WOJEWÓDZKIE KONKURSY EKOLOGICZNE.

Konkursy plastyczne o tematyce ekologicznej zostały zorganizowane przez Stowarzyszenie Producentów Żywności Ekologicznej EKO DAR, Zespół Szkolno – Przedszkolny nr 8 w Rzeszowie i Szkołę Podstawową nr 25 w Rzeszowie. Konkursy były organizowane w ramach realizacji zadania publicznego „KOLOROWA ŁĄKA – działania edukacyjne w zakresie pszczelarstwa i serowarstwa wśród dzieci i młodzieży”.

Konkursy zorganizowano w czterech kategoriach wiekowych:

1. Dla przedszkoli  „MAŁY EKOLOG. W królestwie pszczół”

2. Dla klas I – III  „MÓJ EKOLOGICZNY ŚWIAT. Skąd się bierze miód?”

3. Dla klas IV - VI  „Zdrowy styl życia. W zdrowym kręgu produktów mlecznych”

4. Dla klas VI – VIII - konkurs na nagranie video – reklamę  „Jestem eko. Zdrowy produkt ekologiczny”.

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w tym konkursie – w kategorii 2. i 3.

W każdej kategorii konkursu wyłoniono po 5. laureatów. W kategorii 2. laureatką została Julia Przywara z klasy I,  a w kategorii 3. laureatką została Amelia Reguła z klasy V.

Uroczyste wręczenie nagród i dyplomów odbyło się  16 grudnia 2022 r. w ramach ekologicznych seminariów dla dzieci organizowanych podczas Międzynarodowych Targów Produktów i Żywności Wysokiej Jakości EKOGALA 2022 na Hali Podpromie w Rzeszowie.

Gratulacje naszym laureatkom.