WOJEWÓDZKI KONKURS PLASTYCZNY „PODKARPACKIE KWIATY W RĘKODZIELE ARTYSTYCZNYM”
2019-05-24
23 maja 2019 r. w Osiedlowym Domu Kultury w Rzeszowie na ul. Kochanowskiego odbył się finał kolejnej edycji Wojewódzkiego Konkursu Plastycznego „Podkarpackie kwiaty w rękodziele artystycznym”

Wycieczka klas I-III do Europejskiego Centrum Bajki w Pacanowie
2019-05-20
Europejskie Centrum Bajki w Pacanowie działa od 2005 roku, a od 2010 roku ma do dyspozycji nowoczesny, wielofunkcyjny obiekt, położony w iście bajkowej scenerii. Można tu spotkać swoich ulubionych bohaterów. To miejsce popularyzujące dobrą literaturę i pobudzające wyobraźnię.

Podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Leśne Opowieści”
2019-05-15
Dnia 15 maja w Szkole Podstawowej w Czarnej Sędziszowskiej odbyło się podsumowanie Wojewódzkiego Konkursu „Leśne Opowieści”. Celem konkursu między innymi było uwrażliwienie uczniów na piękno otaczającej przyrody oraz na potrzebę dbania o własne otoczenie, w którym wiele gatunków roślin i zwierząt jest zagrożonych wyginięciem. Budzenie zainteresowań oraz rozwijanie indywidualnych uzdolnień uczniów. Doskonalenie umiejętności literacko – językowych.

Wycieczka na Słowację
2019-05-14
Uczniowie z klas IV-VIII byli na szkolnej wycieczce w Słowacji. Dwudniowy wyjazd obfitował w wiele atrakcji turystycznych.

Podkarpackie obchody Dnia Europy na WSIiZ
2019-05-10
9 maja 2019 r. uczniowie klas I- III oraz przedstawiciele klasy VI i VIII wzięli udział w podkarpackich obchodach Dnia Europy w Wyższej Szkole Informatyki i Zarządzania z siedzibą w Rzeszowie. Przedsięwzięcie to zostało zorganizowane przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct – Rzeszów działający pod auspicjami Komisji Europejskiej oraz Parlamentu Europejskiego. Odbyło się ono w Kampusu WSIiZ w Kielnarowej, w Centrum Edukacji Międzynarodowej.

2019-04-30
"Oby nadchodzące Dni Ziemi były spokojne i pogodne dla naszego pięknego statku kosmicznego, jakim jest nasza planeta w miarę jak kręci się oraz krąży w mroźnej przestrzeni ze swoim ciepłym i wrażliwym ładunkiem ożywionej natury" Sekretarz Generalny ONZ Sithu U Thant

Dzień Tańca w naszej szkole
2019-04-25
„Taniec polega na trwaniu w chwili. Narracja tańca to delikatność, ale i moc, połączenie przyjemności i wysiłku, przemiana pasji i fantazji tancerzy w czystą formę”

Szkolny konkurs na wielkanocną palmę
2019-04-15
Palma wielkanocna jest symbolem zmartwychwstania i nieśmiertelności duszy, zwycięstwa, ale także symbolem męki oraz odkupienia.