Uroczyste obchody 82. rocznicy powstania Armii Krajowej
2024-02-14

Uroczyste obchody 82. rocznicy powstania Armii Krajowej

Na pamiątkę 82. rocznicy powstania Armii Krajowej 14 lutego 2024 r. w Rzeszowie odbyły się uroczystości upamiętniające przekształcenie Związku Walki Zbrojnej w AK.

W wydarzeniu wzięli udział uczniowie klasy 8, którzy godnie reprezentowali całą społeczność szkolną. Uroczystości rozpoczęła msza św. w Kościele Świętego Krzyża przy ul. 3 Maja pod przewodnictwem ks. bp. Jana Wątroby, po której obchody przeniosły się na plac obok zamku Lubomirskich, gdzie odbył się Apel Pamięci i salwa honorowa. Uczniowie złożyli kwiaty pod pomnikiem Pamięci Armii Krajowej Podokręgu „Rzeszów” oddając hołd poległym żołnierzom.
Wydarzenie zostało zorganizowane przez Światowy Związek Żołnierzy AK Okręg Podkarpacki, Prezydenta Miasta Rzeszowa, Instytut Pamięci Narodowej Oddział w Rzeszowie, 21. Brygadę Strzelców Podhalańskich oraz 3. Podkarpacką Brygadę Obrony Terytorialnej.