FERIE ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE
2024-02-12

FERIE ZIMOWE W NASZEJ SZKOLE

W zajęciach feryjnych uczestniczyli uczniowie klas I – IV. A w wyjazdach do kina i na lodowisko również uczniowie klas starszych.

Zajęcia odbywały się w godzinach 9.00 – 13.00. Na każdy dzień ferii przygotowano bogaty program. Pierwszy dzień półkolonii zimowej nasi uczniowie spędzili miło czas na wspólnej zabawie, zaczynając od porannej gimnastyki. Był czas na obejrzenie bajki, przeprowadzenie doświadczeń i malowanie, zespołowe gry i zabawy z wykorzystaniem Dywanu Magicznego oraz układanie obrazków do prasowania z koralików - PYSSLI. W drugim dniu ferii dzieci wykonały prace plastyczne, programowały roboty i konstruowały budowle z klocków. Nie zabrakło też zabaw ruchowych na sali gimnastycznej. W trzeci dzień ferii nasza półkolonia wybrała się na lodowisko do Dębicy. Po dwugodzinnej jeździe pełnej szlifowania techniki wszyscy bardzo zadowoleni ale zmęczeni wrócili do szkoły.

W czwartym dniu półkolonii uczniowie udali się do Dziennego Domu Pomocy w Bratkowicach. Na spotkaniu dzieci obejrzały jasełka w wykonaniu seniorów, którzy włożyli w swój występ całe serce, dzięki czemu dostarczyli wszystkim niezapomnianych wrażeń. Był również czas na pyszny poczęstunek i wspólne kolędowanie. Po przedstawieniu dzieci miały także okazję bliżej poznać i obejrzeć miejsce, w którym przebywają podopieczni placówki. Największym zainteresowaniem wśród dzieci cieszyła się grota solna, w ktorej miały okazję chwilę pobyć oraz magiczny pokój z łóżkiem wodnym na którym mogły się trochę zrelaksować i odpocząć.