Spotkanie z pisarzem - Panem Przemysławem Jakóbczykiem
2024-02-28

Spotkanie z pisarzem - Panem Przemysławem Jakóbczykiem

28 lutego w naszej szkole gościł Pan Przemysław Jakóbczyk – autor serii książek „Księga Samodzielności” o tematyce survivalowej. Jest prezesem fundacji Akademia Samodzielności, organizuje zielone szkoły i obozy survivalowe dla młodzieży, a w wolnym czasie pisze książki.

Pisarz opowiedział uczniom o procesie powstawania książki - od pomysłu, który rodzi się w głowie autora, aż do momentu, gdy książka trafi do rąk czytelnika. Była to wciągająca opowieść o tym jak Pan Przemysław dojrzewał do tego, aby zacząć pisać, skąd czerpie pomysły i inspiracje.  Dowiedzieliśmy się, że główna bohaterka jego książek – Zuza, ma wiele cech jego córki i to ona była pierwowzorem literackiej postaci stworzonej przez autora.

Podczas spotkania uczniowie mogli na własne oczy przekonać się, że triki survivalowe opisane w książkach,  to nie wyobraźnia autora, ale rzeczywistość,  którą mogą wykorzystać w codziennym życiu. Dużą niespodzianką było wykonanie ogrzewacza do rąk przy pomocy puszki po napoju i świeczki lub pułapki na ryby z plastikowej butelki i sznurka.