Dzień Otwarty
2024-03-02

Dzień Otwarty

W ubiegłą sobotę 2 marca 2024 roku po raz kolejny nasza szkoła otworzyła swoje podwoje dla przyszłych uczniów.

Rodzice oraz  przyszli pierwszoklasiści mogli przekonać się, że szkoła to nie tylko nauka, ale też wspaniała zabawa.

Po krótkim wystąpieniu Pani Dyrektor oraz zaprezentowaniu swoich umiejętności tanecznych, wokalnych oraz aktorskich przez uczniów klas 1-5 naszej szkoły, rozpoczęło się zwiedzanie sal, gdzie nauczyciele wraz  z asystą chętnych uczniów zorganizowali różne ciekawe zajęcia. Po raz pierwszy w naszej szkole dzieci miały możliwość poznać historię postępu piśmiennictwa – od pisania tuszem gęsim piórem czy stalówką, poprzez pisanie na maszynie czy kalkowanie obrazków i krótkich tekstów. Miały też możliwość obejrzeć stare bajki np.:. „Przygoda z małpką” z projektora "ANIA". W innej sali przyszli uczniowie wraz z rodzicami mogli obejrzeć ciekawe pokazy chemiczne i pod nadzorem starszych kolegów oraz Pani Magdy samodzielnie przeprowadzić proste doświadczenia jak np. zrobienie szaszłyka z napompowanego balona. Nie zabrakło również gier i zabaw z wykorzystaniem tablicy multimedialnej czy klocków LEGO, robotów oraz Magicznego Dywanu. Dzieci mogły wykazać się również swoja kreatywnością, pomysłowością tworząc własne projekty prac przestrzennych z wykorzystaniem długopisów 3D czy „malując” kolorowe obrazki z koralików do prasowania – PYSSLY. Była również możliwość zaprojektowania i wykonania własnej biżuterii z gumeczek kreatywnych. Każde dziecko wykonało swojego króliczka z kółek na patyku. Wszystkie własnoręcznie wykonane prace można było zabrać do domu. W między czasie wszyscy przybyli goście skorzystali ze słodkiego poczęstunku i napojów. Ostatnim punktem były gry i zabawy ruchowe w sali gimnastycznej. Na zakończenie „podróży” po szkole goście mogli oglądnąć  ciekawe wystawki i ekspozycje gazetek szkolnych. Zwiedzający mogli również podziwiać osiągnięcia sportowe w postaci licznych pucharów, medali i dyplomów.

Kochani przyszli pierwszoklasiści! Dziękujemy za odwiedzenie naszej szkoły i do zobaczenia już we wrześniu!