WYJAZDOWA LEKCJA DORADZTWA ZAWODOWEGO
2024-02-29

WYJAZDOWA LEKCJA DORADZTWA ZAWODOWEGO

W dniu 29.02.2024r. uczniowie klasy 7 i 8 uczestniczyli w zawodowych targach edukacyjnych na Politechnice Rzeszowskiej, zorganizowanych przez STOWARZYSZENIE KLASTER EDUKACJI ZAWODOWEJ I TECHNICZNEJ (skupiające szkoły średnie z terenu Rzeszowa) w ramach X Salonu Edukacji Zawodowej i Technicznej.
Na targach przedstawiona była oferta szkół średnich z Rzeszowa; swoje stanowiska wystawiły szkoły branżowe i technika, prezentujące kształcenie praktyczne w zawodach poszukiwanych na podkarpackim rynku pracy. Politechnika Rzeszowska zaprezentowała koła naukowe takie jak robotyka (roboty LEGO i inne) oraz mechatronika (Rover – łazik marsjański). Uczniowie uczestniczyli w konferencji i debacie uczniów - Szkoła zawodowa szkołą przyszłości oraz w spotkaniach z doradcami, konkursach z nagrodami i ciekawych lekcjach. Uczestnicy targów mogli zapoznać się z obowiązującymi trendami w modzie branżowej – tzw. dress code z przymrużeniem oka (modelki i modele na wybiegu w kreacjach służbowych).
Nasi uczniowie mieli możliwość porozmawiania z uczniami i nauczycielami różnych szkół oraz zebrania materiałów informacyjno-promocyjnych dotyczących kształcenia w wybranym zawodzie.
Całe wydarzenie przygotowane było z myślą o uczniach szkoły podstawowej, aby ułatwić im podjęcie decyzji o wyborze szkoły marzeń.