Dzień Bibliotekarza i Bibliotek
2024-05-08

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek

„Biblioteka jest instytucją, która całym swoim istnieniem świadczy o rozwoju kultury. Jest ona bowiem skarbnicą piśmiennictwa, przez które człowiek wyraża swój zamysł twórczy”. Jan Paweł II
8 maja obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek.

Z tej okazji uczniowie klasy 3 odwiedzili bibliotekę, gdzie mogli zaczerpnąć inspiracji ze szkolnych zbiorów a przy okazji przypomnieć sobie zasady obowiązujące w takim miejscu. Po obejrzeniu krótkiego filmu na temat tego jak powstaje książka przystąpili do wspólnego tworzenia dzieła pt. "Asy z 3 klasy". W nagrodę wszyscy otrzymali pamiątkowe dyplomy i odznaki "Super czytelnika''.

Do świętowania włączyli się również uczniowie klasy 6 i 7, którzy w formie prac plastycznych przedstawili postacie z książki pt. "Kubuś Puchatek".

Dzień Bibliotekarza i Bibliotek to doskonała okazja, by przypomnieć sobie o roli, jaką odgrywa biblioteka w naszym życiu szkolnym. To miejsce, gdzie każdy może znaleźć coś dla siebie, niezależnie od zainteresowań i potrzeb.