Wyjazd na spektakl pt.:
2024-05-06

Wyjazd na spektakl pt.: "Chłopcy z Placu Broni"

6 maja 2024 r. uczniowie klas IV-VII wybrali się do WDK w Rzeszowie na spektakl pt.: "Chłopcy z Placu Broni”, będący adaptacją przetłumaczonej na ponad czterdzieści języków powieści Ferenca Molnara. Inscenizacja została przygotowana przez aktorów wrocławskiego teatru „ACZEMU”.

Ernest Nemeczek i jego koledzy są emocjonalnie związani z Placem Broni, czyli miejscem, w którym spędzają mnóstwo czasu, bawią się, grają w różne gry. Ten skrawek ziemi, nazywany przez nich „małą Ojczyzną”, stanowi bezpieczną przestrzeń, gdzie  mierzą się ze swoimi słabościami, sprawdzają własne możliwości i granice. Dochodzi do bitwy, która przeobraża się nie tylko w walkę o miejsce zabaw, ale i o wyznawane wartości, takie jak: przyjaźń, honor, odwaga, walka o wspólne dobro, poczucie patriotyzmu czy lojalność wobec przyjaciół.

Świetna gra aktorów wzbogacona  ruchem scenicznym i muzyką sprawiły, że  przedstawienie należy zaliczyć do bardzo udanych!