Nieszablonowa lekcja języka polskiego w klasie ósmej
2024-10-17

Nieszablonowa lekcja języka polskiego w klasie ósmej

Ciekawą formę podsumowania lektury „Mały Książę" przyjęła klasa VIII. Uczniowie wykonali koszulki inspirowane cytatami z książki.

Jak zapewne wszyscy pamiętamy, „Mały Książę” to wzruszająca opowieść o małym i samotnym chłopcu, który opuszczając swoją asteroidę B612 wyrusza w bardzo ciekawą, życiową podróż. Książka ta jest pełna zarówno uczucia, jak i głębokiej mądrości. Stąd też pomysł, by uczniowie wybrali spośród wielu sentencji zamieszczonych w tekście te, które wyjątkowo zwróciły ich uwagę, a następnie zamieścili je na koszulkach.

Oczywiście wcześniej przygotowali sobie białe t-shirty, mazaki, markery i przystąpili do pracy. Obok napisów, znalazły się też rysunki doskonale kojarzące się z treścią książki. Uczestnicy zajęć chętnie przebrali się w swoje projekty i chodzili w koszulkach nawet po zakończeniu lekcji.