TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO
2024-10-18

TURNIEJ WIEDZY O BEZPIECZEŃSTWIE RUCHU DROGOWEGO

Podczas konkursu uczniowie brali udział w kilku konkurencjach.
Wiedzę teoretyczną zweryfikowały testy z przepisów ruchu drogowego, a praktykę konkurencje umiejętnościowe, tj. jazda po miasteczku ruchu drogowego i na torze sprawnościowym. Do walki o tytuł mistrzów stanęło 8 drużyn z terenu gminy Świlcza, w grupie wiekowej 11-12 lat. Naszą szkołę reprezentowali: Igor Kardyka (kl. VI), Adam Lis (kl. VI), Anita Bartków (kl. VI) oraz Antonina Szczepanik (kl. VI). Turnieje dopingują dzieci do nauki przepisów prawa o ruchu drogowym i przystępowania do egzaminów na kartę rowerową. W ten sposób najmłodsi poprzez zabawę zdobywają wiedzę, którą procentuje w dorosłym życiu.
Gratulujemy uczestnikom wysokiego poziomu umiejętności praktycznych i wiedzy z zakresu bezpieczeństwa w ruchu drogowym.