Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17
2016-09-01

Rozpoczęcie roku szkolnego 2016/17

1 września odbyła się uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2016/2017. Inaugurację nowego roku szkolnego rozpoczęła msza św. w kościele parafialnym w Bratkowicach, w której uczestniczyli uczniowie , rodzice i nauczyciele wraz z pocztem sztandarowym. O 9.15 w szkole, na sali gimnastycznej, odbyło się spotkanie uczniów wszystkich klas z panią dyrektor i gronem pedagogicznym. W spotkaniu uczestniczyli także rodzice.

W obecności sztandaru odśpiewany został hymn Polski.  Następnie pani dyrektor przywitała wszystkich rodziców, pracowników i uczniów, a szczególnie  serdecznie pierwszoklasistów. Poinformowała zebranych o zmianach w nowym roku szkolnym.  Ważną dla naszej szkoły zmianą było podjęcie 20 czerwca na zebraniu walnym członków Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły  „Nasza Trójka” uchwały o nadaniu naszej szkole imienia Żołnierzy Armii Krajowej. Na uroczystości inaugurującej nowy rok szkolny przedstawiciel Zarządu Stowarzyszenia Pani Jolanta Olbrot wręczyła Pani dyrektor Akt Nadania szkole imienia. Nazwa szkoły obecnie brzmi: Niepubliczna Szkoła Podstawowa im. Żołnierzy Armii Krajowej. Po wręczeniu aktu nadania imienia,  został zaprezentowany nowy sztandar szkoły.  Nowy sztandar wszystkim się spodobał (jest podobny do starego, różny się tylko wyglądem godła , kształtem literek i symboli).  Po prezentacji  nowego sztandaru odbyła się krótka pogadanka związana z 77-rocznicą wybuchu II wojny światowe. Pamięć wszystkich poległych w czasie tej okrutnej wojny uczczono minutą ciszy.

Po tej uroczystej  części ogłoszone zostały komunikaty związane z organizacją nowego roku szkolnego. Następnie wszyscy uczniowie udali się do swoich klas na pierwsze powakacyjne spotkanie z wychowawcami .