Spotkanie z Policjantami
2016-10-11

Spotkanie z Policjantami

Dnia 11 października odbyło się w naszej szkole spotkanie uczniów klas I-III z dwoma Panami Policjantami. Celem spotkania było przede wszystkim przypomnienie zasad bezpieczeństwa dotyczących ruchu drogowego.

Panowie Policjanci utrwalili z naszymi najmłodszymi uczniami obowiązujące podstawowe zasady poruszania się po jezdni, chodniku, zasady zachowania się podczas przechodzenia przez jezdnię, opowiedzieli jak prawidłowo i bezpiecznie należy przewozić dzieci w samochodzie oraz jakie mogą być skutki związane z podróżowaniem bez fotelika i niezapiętych pasów bezpieczeństwa. Panowie Policjanci wyjaśnili również jak należy zachowywać się w kontaktach z obcymi ludźmi oraz do kogo powinniśmy się zwrócić w sytuacji zagrożenia.

Wszyscy uczniowie z uwagą i zainteresowaniem słuchali udzielanych rad i wskazówek.