Spotkanie opłatkowe.
2016-12-22

Spotkanie opłatkowe.

22 grudnia odbyło się w naszej szkole spotkanie opłatkowe z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia. Uczestniczyli w nim wszyscy uczniowie, nauczyciele oraz pracownicy szkoły.

Spotkanie rozpoczęło się przedstawieniem na sali gimnastycznej. Uczniowie klas IV – VI wcielili się w postacie biblijne wystawiając jasełka bożonarodzeniowe. Wszyscy w pięknych strojach, wspaniale odgrywali swoje role przypominając zebranym cud narodzin Pana Jezusa. Dialogi przeplatane były pięknymi kolędami i pastorałkami.  Do wspólnego kolędowania włączyli się uczestnicy wigilijnego spotkania. Część artystyczna połączona ze wspólnym kolędowaniem wprawiła zebranych w uroczysty świąteczny nastrój.

Następnie wszyscy zgromadzili się wokół nakrytego białym obrusem stołu na którym położono Pismo Święte i opłatki. Ks. Marcin poświęcił je i odczytał fragment Ewangelii o narodzeniu Pana Jezusa po czym wygłosił krótką homilię. Zachęcał zebranych, aby byli dla siebie zawsze życzliwi  tak jak w czasie tych cudownych Świat. Przypomniał postać Brata Alberta, który poświęcił swoje życie dla  ludzi biednych i jego słowami życzył wszystkim, aby byli „dobrzy jak chleb”.

Po wspólnej modlitwie przyszedł czas na dzielenie się opłatkiem i składanie sobie życzeń. Potem wszyscy uczestniczący w spotkaniu zasiedli przy wigilijnym stole, na którym każdy znalazł dla siebie coś dobrego. Uroczystość była miłym wstępem do nadchodzących Świąt Bożego Narodzenia.

Zapraszamy do galerii zdjęć.