Czy to magia? Nie to czysta nauka!
2017-03-14

Czy to magia? Nie to czysta nauka!

14 marca 2017r. w naszej szkole odbyła się niecodzienna lekcja przyrody pt. „Czy to magia?? Nie, to czysta nauka!”, którą poprowadziła grupa „Zaelektryzowani” z Lublina.

Hubert i Kamil wcielający się w rolę jaskiniowca Mietka oraz mnicha Magnusa zaprezentowali w sposób widowiskowy, wesoły i zabawny, niezwykłe eksperymenty chemiczne oraz intrygujące ciekawostki o budowie organizmu wraz z podstawowymi funkcjami życiowymi wątroby, płuc i jelit.

Wybrana przez jaskiniowca za żonę Gabrysia, została poddana próbie ognia. Jej dłoń płonęła, ale ogień nie zostawił na dłoni dziewczyny żadnych śladów. Dzieci obejrzały również produkcję pasty słoniowej, były świadkami reakcji samozapłonu gliceryny jak również zobaczyły doświadczenia z wykorzystaniem butanu, dwutlenku węgla i wodoru.

Największą atrakcją była możliwość uczestnictwa uczniów w doświadczeniach, które dostarczyły im niezapomnianych przeżyć i emocji.