Pasowanie na ucznia klasy pierwszej
2017-10-18

Pasowanie na ucznia klasy pierwszej

Uroczystość pasowania na uczniów Niepublicznej Szkoły Podstawowej im. Żołnierzy Armii Krajowej odbyła się 18 października 2017 roku.

Uczniowie klasy pierwszej z wielką niecierpliwością czekali na moment, gdy zostaną pasowani na pełnoprawnych uczniów. Wspólnie z wychowawcą i rodzicami przygotowali uroczystość podczas której zdali swój pierwszy szkolny egzamin. W pięknie przystrojonej sali, zaprezentowali swoje umiejętności aktorskie, recytując wiersze, śpiewając piosenki i tańcząc. Swoim występem udowodnili, że nie chcą leniuchować, ale sumiennie uczyć się i pracować.

W niezwykle podniosłej atmosferze przed Pocztem Sztandarowym, Pierwszacy ślubowali być dobrymi Polakami, godnie reprezentować swoją szkołę, swoim zachowaniem i nauką sprawiać radość rodzicom i nauczycielom oraz swojej Ojczyźnie.

Po złożeniu ślubowania Pani Dyrektor  Janina Gaweł, dotykając ołówkiem ramion swoich podopiecznych, dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, a następnie skierowała swoje słowa uznania do dzieci, chwaląc ich piękny występ.  Stwierdziła, że z całą pewnością zasłużyli na pasowanie i z wielką radością przyjmuje ich do grona społeczności szkolnej.

Pierwszoklasiści z dumą oglądali dyplomy i prezenty, które zostały ufundowane
i wręczone im przez Panią Dyrektor, rodziców oraz starszych uczniów.

Uroczystość zakończona została wspaniałym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców, którzy razem ze swoimi pociechami przeżywali to wspaniałe wydarzenie.

HURA! JESTEŚMY JUŻ PEŁNOPRAWNYMI UCZNIAMI!