XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego
2018-04-17

XVI edycja Wojewódzkiego Konkursu Ekologicznego

Motyw przewodni konkursu: „Oszczędzam zasoby Ziemi” - przeciwstawiam się nadmiernej konsumpcji i promuję samoograniczenie jako ratunek dla Ziemi.

Organizatorem konkursu jest Szkoła Podstawowa im. Stanisława Dąmbskiego w Rudnej Wielkiej. Celem konkursu jest dostrzeganie problemu zmniejszających się zasobów Ziemi, podwyższenie poziomu edukacji ekologicznej środowiska lokalnego, propagowanie zachowań przyjaznych środowisku, poznawanie negatywnego wpływu czynników antropogenicznych na środowisko oraz zdrowie człowieka, jak również zachęcanie do działalności artystycznej będącej wyrazem fascynacji naturą.

Konkurs skierowany był do uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych województwa podkarpackiego. Uczniowie klas I – III mieli do wykonania pracę plastyczną pt. „Świat zadymiony, ma same złe strony”- obrazy węglem malowane. Zadaniem uczniów klas IV – VII było napisanie listu do ludzi w imieniu Ziemi, aby szanowali jej zasoby i prawa.

Z naszej szkoły wysłaliśmy do organizatora 10 prac - cztery prace plastyczną oraz sześć prac literackich. Podsumowanie konkursu odbędzie się 25 kwietnia.