SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ MATEMATYKI”
2018-04-18

SZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY „MISTRZ MATEMATYKI”

„Matematyka jest to królowa wszystkich nauk, jej ulubieńcem jest prawda, a prostość i oczywistość jej strojem”. Jędrzej Śniadecki

W środę 11 kwietnia odbył się Szkolny Konkurs Matematyczny „Mistrz Matematyki”. W konkursie wzięli udział chętni uczniowie klasy VI i klasy VII. Do rozwiązania było 12 zadań różnego typu, w tym zadania wymagające logicznego myślenia, umiejętności wykorzystania  wiedzy matematycznej i zastosowania jej do rozwiązywania zadań praktycznych. Uczestnicy konkursu  dobrze poradzili sobie  z  zadaniami.

Przyznano dwa I miejsca. Otrzymali je Miłosz Buda z klasy VI  i Oliwer Nguyen Thanh z klasy VII.

Wyróżnienie otrzymał Mikołaj Bachórz z klasy VI i Damian Płatek z klasy VII.