Dzień Pszczoły
2018-05-25

Dzień Pszczoły

21 maja po raz pierwszy w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Pszczoły.

Wszyscy wiemy, jak dużą rolę odgrywają owady, a w szczególności pszczoły w życiu nie tylko człowieka, ale całej przyrody. Dzięki nim możemy się delektować smakiem pysznych miodów, korzystać z dobrodziejstw medycyny czy kosmetologii, które wykorzystują nie tylko miód, ale również inne produkty wytworzone przez pszczoły, do produkcji lekarstw czy też kosmetyków. Dlatego też uczniowie naszej szkoły postanowili uczcić te pracowite owady krótką inscenizacją pt. „Rzeczpospolita Pszczół”, pięknym „Tańcem Mai” wykonanym przez uczennice kl. I i II i piosenkami o pszczołach. To spotkanie zakończyliśmy degustacją pysznego miodu. W tym dniu mogliśmy też dokładnie zobaczyć pełen strój pszczelarza, w jakim wystąpił jeden z uczniów klasy VII, a każdy uczeń i uczennica, którzy mieli kotylion pszczoły lub byli przebrani za pszczółkę mieli szczęśliwy dzień bez pytania.