GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „PROJEKT HERBU GMINY ŚWILCZA”
2018-06-15

GMINNY KONKURS PLASTYCZNY „PROJEKT HERBU GMINY ŚWILCZA”

Pod koniec 2016 roku został ogłoszony Gminny Konkurs Plastyczny skierowany do uczniów wszystkich szkół, którego celem było wykonanie projektu herbu naszej gminy

W konkursie wzięło udział pięć uczennic naszej szkoły, które wykonały w sumie 11 projektów: Natalia Gaweł ( 5 prac), Julia Dworak ( 2 prace), Karolina Majewska ( 2 prace), Joanna Trzeciak ( 1 praca), Kamila Majewska ( 1 praca). Podsumowanie konkursu miało miejsce w styczniu b.r. , a wyniki zostały podane w kwietniu b. r.  Finał konkursu miał miejsce 14 czerwca 2018 r. w Domu Strażaka w Świlczy. Na podsumowaniu  był obecny Pan Wójt Adam Dziedzic, zastępca wójta Pan Sławomir Styka, Pani Zofia Dziedzic – Naczelny Redaktor kwartalnika Trzcionka, Pan Adam Majka – Dyrektor Gminnego Centrum Kultury i Sportu, Pan Wiesław  Walat – historyk, autor projektu herbu Gminy Świlcza, Pan Artur Szary - organizator konkursu oraz uczestnicy konkursu z opiekunami.  Na konkurs wpłynęło 40 prac z pięciu szkół,  wykonanych przez dzieci i młodzież z gimnazjum. Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali nagrody. Z naszych projektów wyróżniona została praca Joanny Trzeciak i Kamili Majewskiej (na wystawie zaprezentowane jako II miejsce), pozostałe prace też zostały wyróżnione i zaprezentowane jako III miejsce. Pan Wójt Adam Dziedzic, zastępca wójta Pan Sławomir Styka i Pani Zofia Dziedzic wręczyli wszystkim nagrody i podziękowali za piękne i pomysłowe prace, które świadczyły o sporej wiedzy uczestników z zakresu heraldyki i znajomości historii, cech i walorów  naszej gminy.  Na spotkaniu został zaprezentowany projekt herbu gminy, opracowany przez Pana Wiesława Walata.  Autor projektu przedstawił  uzasadnienie wyglądu herbu pod względem heraldycznym i historycznym.