WYCIECZKA KLAS I-III DO BÓBRKI I KROSNA
2018-06-13

WYCIECZKA KLAS I-III DO BÓBRKI I KROSNA

W dniu 13 czerwca uczniowie klas I-III wyruszyli na całodniową wycieczkę do Bóbrki i Krosna.

Pierwszym przystankiem naszej wyprawy była Bóbrka, gdzie znajduje się Muzeum Przemysłu Naftowego i Gazowniczego im. Ignacego Łukasiewicza. Położone jest na terenie czynnej do dzisiaj kopalni ropy naftowej. Spacerując alejkami parku oglądaliśmy XIX wieczne szyby naftowe zwane kopankami, ropę naftową w stanie naturalnym, maszyny i urządzenia używane dawniej i dziś do wydobycia ropy, obelisk ufundowany przez Ignacego Łukasiewicza oraz drewnianą kuźnię kopalnianą i warsztat mechaniczny. Na końcu zwiedziliśmy tzw. Dom Łukasiewicza, w którym zgromadzono pamiątki po Ignacym Łukasiewiczu. Znajduje się tu ciekawa kolekcja lamp naftowych. Najciekawszy dla dzieci był pokaz holograficzny pokazujący pracę w aptece za czasów Łukasiewicza. Uczestniczyliśmy również w lekcji muzealnej podczas której zgłębiliśmy swoją wiedzę na temat wydobywanej w Polsce ropy, a na warsztatach plastycznych wykonaliśmy piękne papierowe lampy Łukasiewicza. Drugim celem naszej wycieczki był Park Rozrywki „Park Mani” w Krośnie. Dopisywała nam pogoda i humory też dlatego do woli mogliśmy korzystać ze znajdujących się tu atrakcji; mini parku linowego, tyrolek , gokartów, trampolin, kul wodnych i łódek. W labiryncie mieliśmy za zadanie rozwiązać zaszyfrowane hasło, jeżeli poprawnie je rozwiązaliśmy to otrzymaliśmy nagrodę.
Po dniu pełnym wrażeń, zmęczeni ale zadowoleni z poznania nowych, ciekawych miejsc wróciliśmy do Bratkowic.