Wyjazd do hodowli wiewiórek w Rudnej Wielkiej
2018-09-21

Wyjazd do hodowli wiewiórek w Rudnej Wielkiej

Dnia 21 września uczniowie klas 1-3 oraz 6 wybrali się na wycieczkę do prywatnej hodowli wiewiórek w Rudnej Wielkiej – „Wiewiórki świata”. Pan Władysław – właściciel hodowli – opowiedział o życiu i zwyczajach wiewiórek zamieszkujących różne zakątki świata, o ich hodowli oraz pielęgnacji. Dużą atrakcją dla dzieci była możliwość nakarmienia zwierząt ich ulubionymi smakołykami. Podczas wycieczki uczniowie poznali wiele istotnych informacji na temat życia wiewiórek, a najbardziej dociekliwe i zainteresowane dzieci zadawały pytania, na które z chęcią odpowiadał Pan Władysław. Wszyscy z uśmiechem na twarzy i pełni wrażeń wrócili do szkoły, gdzie w świetlicy szkolnej wykonali wiewiórki techniką  origami oraz uczestniczyli w zabawach świetlicowych.