„Złóż życzenia Marszałkowi”. Urodzinowa kartka do Józefa Piłsudskiego
2018-12-13

„Złóż życzenia Marszałkowi”. Urodzinowa kartka do Józefa Piłsudskiego

W listopadzie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji „Złóż życzenia Marszałkowi”. Akcja została przeprowadzona w ramach Programu Szkoła Niepodległej, w którym bierzemy udział. Program jest prowadzony przez Związek Harcerstwa Rzeczpospolitej, pod honorowym patronatem Ministerstwo Edukacji Narodowej.

W ramach programu zadaniem uczniów naszej szkoły jest przebycie pięciu Szlaków: Trzech Świąt Rzeczpospolitej, Współtwórców Niepodległości, Żołnierzy Niepodległości, Dróg do Niepodległości oraz Pierwszych Dni Wolności. Realizując zadanie zawarte w Szlaku Współtwórców Niepodległości uczniowie klas 1- 8 własnoręcznie przygotowali piękne kartki z życzeniami urodzinowymi dla Marszałka Józefa Piłsudskiego, który urodziny obchodził 5 grudnia. Uczniowie wykonali 54 kartki na których napisali słowa podziękowań i życzeń. Oto niektóre z nich „Dziękuję Ci za wolną Polskę” „ Z okazji Twoich urodzin życzę Ci, aby pamięć o Tobie trwała przez długie wieki”, Chciałbym Panu podziękować za wytrwałe dążenie do odzyskania przez Polskę niepodległości, której 100-tną rocznicę dzięki Panu mogliśmy w tym roku świętować.”, Dumni jesteśmy z Ciebie -rodaka, chwalimy Twoje uczynki – prawdziwego Polaka”. Kartki w większości wykonane były w barwach narodowych, powtarzającym się często motywem była flaga i godło, nie zabrakło też motywów kwiatowych. Wszystkie kartki zostały wysłane do Muzeum Józefa Piłsudskiego w Sulejówku.