NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Gabinet stomatologiczny w Bratkowicach
2019-02-01

Gabinet stomatologiczny w Bratkowicach

W Szkole Podstawowej Nr 1 w Bratkowicach już działa nowy gabinet stomatologiczny.

 

                Na zakup sprzętu z przeznaczeniem na gabinet stomatologiczny została przyznana dotacja w wysokości 101.100,00 zł.  z Ministrowa Zdrowia w ramach Programu Polityki Zdrowotnej „Poprawa dostępności do świadczeń stomatologicznych dla dzieci i młodzieży w szkołach w 2018 r.” Szkolny gabinet stomatologiczny został wyposażony w specjalistyczny sprzęt stomatologiczny tj. unit dentystyczny firmy KAVO wraz z wyposażeniem, fotel lekarski, stolik narzędziowy (asystor), pompa ssąca, kompresor, separator do amalgamatu, piaskarka, autoklaw, wstrząsarka do amalgamatu, lodówka do przechowywania leków i materiałów stomatologicznych oraz meble. Dodatkowo gmina sfinansowała prace adaptacyjne pomieszczenia, przystosowując tym samym je na gabinet dentystyczny. Kwota wykonanych prac wyniosła prawie 32 tys. zł. Na ścianach pojawiły się tapety z ulubionymi postaciami z bajek. Gabinet jest nowoczesny i przyjazny dziecku, aby każde dziecko chciało do niego wracać.

           Najmłodsi mieszkańcy naszej gminy oraz młodzież do 18 roku życia  będą pod kompleksową opieką stomatologiczną. Mogą korzystać z profilaktyki oraz leczenia w ramach NFZ m.in. regularne przeglądy, lakowanie tzw „6” do 8 roku życia, lakowanie „7” do 13 roku życia, lakierowanie, lapisowanie zębów mlecznych, leczenie zębów mlecznych i stałych, leczenie kanałowe zębów mlecznych i stałych, ekstrakcje zębów mlecznych i stałych, znieczulenia, scaling-usuwanie kamienia nazębnego oraz wizyty adaptacyjne. Badania radiologiczne w postaci zdjęć punktowych oraz panoramicznych będą  wykonywane w drugiej jednostce podmiotu tj. w Sędziszowie Młp, również w ramach NFZ. Podmiot stomatologiczny zapewnia, że w ramach leczenia NFZ nie będzie używał amalgamatu tzw. ”czarnych plomb”. Pacjenci będą pod opieką profesjonalnego personelu. Kompleksowa opieka stomatologiczna połączona z edukacją prozdrowotną jamy ustnej dają gwarancję w przeciwdziałaniu choroby próchnicowej oraz zwiększają komfort życia małoletnich pacjentów. 

Zapraszamy do rejestracji:  

- telefonicznej pod numerem telefonu:

• 791-777-788     

poniedziałek - 12:00-18:00     

wtorek - 8:00-14:30    

 środa - 12:00 - 18:00    

 czwartek - 8:00-14:30    

 piątek - 8:00-14:30

 • 503-114-503    

 poniedziałek - piątek - 8:00-20:00    

 sobota - 8:00-16:00

  • osobiście w gabinecie stomatologicznym znajdującym się w Szkole Podstawowej Nr 1 im w Bratkowicach (w pobliżu Kościoła).