SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ
2019-02-17

SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ

W naszej szkole w ramach promowania czytelnictwa odbyła się kolejna akcja pt.: „SLEEVEFACE – UBIERZ SIĘ W KSIĄŻKĘ”. Miała ona na celu rozwijać zainteresowania ucznia oraz popularyzować czytanie książek poprzez zainteresowanie grafiką dzieła literackiego w niekonwencjonalny sposób.

Zainteresowani uczniowie mieli za zadanie samodzielnie wykonać zdjęcie, którego elementem jest okładka książki częściowo zasłaniająca fotografowaną osobę, w taki sposób aby stanowiły spójną całość. W ten zabawny sposób zareklamowano dzieła, które znajdują się w bibliotece szkolnej.

Choć sleeveface jest zjawiskiem, którego początki sięgają 2006 roku, dokładne pochodzenie tej koncepcji nie jest znane, a co za tym idzie nie zostało także opisane. Dzięki skrawkom wiadomości, które pojawiły się w Internecie, udało się ustalić, że pomysł robienia zdjęć z książką został rozpowszechniony w 2007 roku za sprawą portali społecznościowych.

Uczniowie wykonali ciekawe prace, które do tej pory przykuwają wzrok i cieszą się dużym zainteresowaniem!