NIEPUBLICZNA SZKOŁA PODSTAWOWA W BRATKOWICACH
Biskup Edward Białogłowski odwiedził naszą szkołę.
2019-03-04

Biskup Edward Białogłowski odwiedził naszą szkołę.

W poniedziałek 4 marca 2019 r. naszą szkołę odwiedził szczególny gość – jego Ekscelencja ks. bp. Edward Białogłowski w asyście towarzyszących mu duszpasterzy – ks. proboszcza Józefa Książka oraz ks. dziekana Mariusza Makuszewskiego.

 

         W imieniu całej społeczności szkolnej Biskupa przywitała pani dyrektor Janina Gaweł i dzieci z kl. I-III. Następnie starsi uczniowie zaprezentowali program artystyczny poświęcony patronowi  czwartego marca – Świętemu Kazimierzowi Jagiellończykowi.  W montażu słowno-muzycznym przedstawili najważniejsze fakty z życia Królewicza oraz nawiązali do tzw. Kaziuków – tradycji jarmarków odpustowych odbywających się w dzień Świętego Kazimierza. Poczęstowali także gości i wszystkich zgromadzonych piernikami kaziukowymi, pieczonymi właśnie na to święto.

        Po części artystycznej wystąpił  Biskup Edward Białogłowski.  Skierował do zebranych swoje słowo pasterskie  a nastepnie udzielił całej społeczności szkolnej błogosławieństwa. Wszystkim zebranym przekazał pamiatkowe obrazki a bibliotece szkolnej piękny album  pt."Jan Paweł II i młodzież"  Na zakończenie odbyło się spotkanie  Biskupa i towarzyszących mu  duchownych z gronem pedagogicznym i pracownikami szkoły.

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć