Lekcja historii – Wrzesień 1939 rok
2019-04-05

Lekcja historii – Wrzesień 1939 rok

4 kwietnia 2019 r. w naszej szkole odbyła się nietypowa lekcja historyczna. Została ona przeprowadzona przez Grupę Artystyczną „Rekonstrukto” z Lublina

Tematem jej był Wrzesień 1939 r. Rekonstruktorzy krótko omówili sytuację Polski we wrześniu 1939 roku. Pokazali repliki broni jaką posługiwali się tym okresie żołnierze niemieccy i sowieccy oraz ekwipunek i wyposażenie żołnierza polskiego. Następnie zaprezentowali uczniom polskie mundury wojskowe szeregowca i podoficera.  Później przeprowadzili wśród ochotników musztrę wojskową. Pod koniec lekcji wszyscy mogli zapoznać się z replikami broni m.in. z granatami, ręcznym karabinem maszynowym oraz z ciężkim karabinem maszynowym, kałasznikowem czy  pancerfaustem i maską gazową.

Zajęcia zostały przeprowadzone w sposób ciekawy i przyczynią się do poszerzenia wiadomości z historii Polski.